Audyt SEO to jeden z najbardziej pożądanych aspektów w marketingu internetowym. Audyt strony internetowej to inaczej analiza, a także ocena witryny, a także działań marketingowych, mająca na celu sprawdzenie skuteczności pod względem pozycjonowania w wyszukiwarkach. Audytowi SEO poddawane są zarówno czynniki zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Analiza SEO to także ocena słów kluczowych, treści, a także budowy strony. W ramach audytu strony internetowej brana pod uwagę jest także konkurencja. Specjalista SEO patrzy na to, jak konkurencyjne przedsiębiorstwa radzą sobie z aktywnością w internecie. Analiza SEO, która dotyczy słabych, a także mocnych stron witryny internetowej zakończona jest sformułowaniem końcowego raportu. We wspomnianym raporcie określona zostaje strategia SEO, która przydaje się w dalszych działaniach pozycjonujących.

DLA KOGO AUDYT SEO JEST DOSKONAŁYM ROZWIĄZANIEM?

Audyt SEO to doskonałe rozwiązanie na różnych etapach prowadzenia strony WWW. Dla przykładu analizą SEO zająć powinny się osoby, które chcą dostosować strony do wymagań Google już od samego początku. Specjaliści SEO doskonale wiedzą, że o pozycjonowaniu stron internetowych powinno myśleć się już na etapie ich powstawania. Takie działanie pozwala ograniczyć czas i koszty pozycjonowania.
Na audyt SEO jest również doskonała pora, gdy poprzedni pozycjoner stosował niebezpieczne działania. Bardzo często nieuczciwi pozycjonerzy stosują techniki, które przynoszą efekt tylko na krótką metę. W dłuższym rozrachunku ich działania mogą stanowić szkodę dla właściciela strony internetowej.
Z audytu SEO strony skorzystać powinni także specjaliści od marketingu, którzy nadzorują pracę zewnętrznej agencji. Pozycjonowanie to proces nie tylko długotrwały, ale także często kosztowny. Z tego też powodu warto przeprowadzić audyt strony internetowej. Cena wspomnianej analizy, a także oceny strony WWW będzie niższa, jeżeli będzie dokładnie wiadomo, jakie są słabe punkty witryny.
Audyt strony internetowej jest doskonałym pomysłem również w momencie, gdy właściciele witryn podejrzewają swoich konkurentów o nieuczciwe działania. Możliwe jest bowiem, że konkurenci właścicieli stron WWW celowo podejmują działania, które szkodzą witrynom internetowym. W wyniku przeprowadzenia audytu SEO, można uzyskać odpowiedź, a także propozycje rozwiązania problemu z niebezpiecznym linkowaniem.

DLACZEGO PRZEPROWADZENIE DARMOWEGO AUDYTU SEO MIJA SIĘ Z CELEM?

W internecie odnaleźć można wiele ofert przeprowadzenia darmowego audytu SEO. Trzeba mieć na uwadze, widząc z tego typu oferty, że zautomatyzowane systemy do przeprowadzenia analizy SEO mają naprawdę ograniczone możliwości. Audyt SEO jest bowiem złożonym procesem, który wymaga specjalistycznej wiedzy, zaangażowania, a także odpowiednich narzędzi. Zautomatyzowany system do przeprowadzania analizy SEO daje co prawda możliwość zbadania na przykład nagłówków, wypełnionych znaczników, a także innych aspektów technicznych powiązanych z działaniem i konstrukcją stron WWW, ale na pewno nie sprawdzi profilu linków, a także działań konkurencji. Wspomniane aspekty stanowią bardzo ważne zagadnienia, jeśli chodzi o pozycjonowanie stron internetowych. Warto dowiedzieć się zatem, ile kosztuje audyt SEO, a następnie zainwestować pieniądze.
Absolutnie żaden SEO audyt, który pochodzi z darmowego zautomatyzowanego systemu nie jest w stanie odpowiedzieć, czy sklep internetowy zbudowany jest z uwzględnieniem naturalnych zapytań użytkowników. Audyt WWW przeprowadzony przez specjalistów może to zagwarantować.

OD CZEGO ZALEŻY, ILE KOSZTUJE AUDYT SEO?

To, ile kosztuje SEO audyt zależy między innymi od wielkości serwisu. Nawet przy najmniejszych witrynach internetowych koszt audytu SEO wynosi często około 1500 zł. Dlaczego tak się dzieje? Specjalista SEO w zależności między innymi od stopnia rozbudowania witryny ocenia przed rozpoczęciem usługi jej koszt. Warto pamiętać, że analizowana jest nie tylko strona, ale także jej historia, profil linków oraz konkurencja.

Z JAKICH ELEMENTÓW POWINIEN SKŁADAĆ SIĘ AUDYT STRONY INTERNETOWEJ?

Ważnymi elementami procesu takiego jak audyt strony internetowej są: analiza konkurencji, indeksowanie i dostępność dla wyszukiwarek, analiza meta znaczników, responsywności dostosowanie strony do urządzeń mobilnych, a także kwestie związane z analizą URL, oceną treści na stronie, analiza duplikacji treści, analiza słów kluczowych, analiza linków przychodzących, a także analiza szybkości ładowania się strony internetowej. Audyt SEO obejmuje także analizę optymalizacji grafik oraz zdjęć na stronie internetowej. Dodatkowo elementem audytu strony WWW jest analiza aktywności w mediach społecznościowych.


Audyt strony internetowej to także analiza konkurencji w Google. Brane pod uwagę na tym etapie audytu SEO są także linki przychodzące i domeny linkujące. W trakcie przeprowadzania audytu strony WWW warto pamiętać, że konkurencja rynkowa jest czymś innym, niż konkurencja w wyszukiwarce Google.
Kolejnym z ważnych elementów audytu strony internetowej jest indeksowanie, a także dostępność dla wyszukiwarek. Indeksowanie oraz dostępność dla wyszukiwarek jest podstawowym elementem opisywanego w tym tekście procesu. Stronom, które nie są rozbudowane dużo łatwiej przeprowadzić jest audyt SEO, jeśli chodzi o sprawdzenie stanu indeksowania. W przypadku bardziej rozbudowanych stron WWW audyt SEO wymaga większej ilości czasu oraz większego zaangażowania specjalistów w tym zakresie.


Audyt strony SEO polega także na analizie meta znaczników. Są one zwane także meta tagami. Meta tagi to elementy, które same w sobie nie stanowią treści widocznych na stronie, natomiast opisują to, co się na nich znajduje. Jeśli chodzi o audyt strony internetowej zdecydowanie warto przeprowadzić szczegółową analizę meta tagów.
Znaczniki meta to na przykład: title, meta description, keywords, nagłówki i wiele innych.
Ważnym aspektem przeprowadzania audytu SEO jest także ocena i analiza responsywności i dostosowania strony do urządzeń mobilnych. Audyt strony internetowej wymaga sprawdzenia, jak dobrze jest ona dostosowana do wyświetlania się na urządzeniach mobilnych. Przykładem takich urządzeń są smartfony lub tablety. Responsywność jest aktualnie naprawdę ważną cechą stron internetowych, a strony responsywne są bardziej na czasie, niż witryny mobilne.
Istotnym elementem procesu, jakim jest analiza SEO strony jest także analiza URL. Oznacza ona sprawdzenie poprawności adresów URL, co ułatwia życie zarówno robotom Google, jak i użytkownikom wyszukiwarki.
Audyt SEO to także ocena i analiza treści na stronie internetowej. Wysokiej jakości treść pomaga promować działalność, a odpowiednia optymalizacja pod kątem słów kluczowych sprawia, że strona internetowa widnieje wysoko w wynikach wyszukiwania. Odpowiednia weryfikacja treści sprawia, że możliwe staje się opracowanie dobrej strategii działania, która przyda się w pozycjonowaniu stron internetowych.


W odniesieniu do treści warto wspomnieć także o analizie duplikacji treści. Współczynnik duplikacji treści na stronie sprawia, że strona znajduje się nisko lub wysoko w wynikach wyszukiwania. Audyt WWW jest w tym przypadku skupiony na tym, aby ocenić witrynę pod kątem unikalności.

Analiza słów kluczowych pozwala sprawdzić, na jakie słowa kluczowe analizowana witryna wyświetla się najwyżej oraz jakie słowa kluczowe pozwalają na generowanie ruchu na stronie.
Analiza linków przychodzących to również bardzo duże wsparcie działań specjalisty SEO, gdyż wysokiej jakości linki bardzo mocno wpływają na pozycję strony internetowej w wynikach wyszukiwania.

Niewątpliwie bardzo ważna dla pozycji osiąganych przez stronę internetową w wyszukiwarce jest także wydajność witryny. Audyt strony WWW obejmuje zatem między innymi sprawdzenie czasu ładowania się witryny. Istnieją narzędzia takie jak między innymi Page Speed Insights, które pozwalają na wnikliwą analizę tego aspektu funkcjonowania stron.
Jednym z elementów audytu strony internetowej jest także optymalizacja grafik oraz zdjęć na stronie. Powinna ona uwzględniać aspekty takie jak między innymi rozmiar zdjęć, ich nazwy, rozszerzenia plików, a także rozdzielczość. Nieodpowiednie dostosowanie wspomnianych parametrów negatywnie wpływa na czas ładowania się witryn internetowych.
Ważna w kontekście pozycjonowania stron internetowych, a więc także audytu SEO jest również analiza aktywności w mediach społecznościowych.

Podsumowując, audyt www to bardzo ważny proces dla każdego właściciela strony internetowej. Nie warto powierzać tego typu usługi osobom, które nie są sprawdzone w swoim fachu. Podobnie przeprowadzanie darmowych audytów SEO bardzo często mija się z celem. Dzięki zaufaniu specjalistom, można przeprowadzić solidną i wnikliwą analizę oraz ocenę stron WWW, która stanowi bazę pod dalsze pozycjonowanie.

CZY AUDYT SEO DARMOWY MA SENS?

Z racji jego ograniczonych możliwości można powiedzieć, że sens przeprowadzania audytu SEO za darmo jest znikomy. Zdecydowanie lepiej powierzyć tę usługę firmie lub osobie z doświadczeniem i umiejętnościami.

CZY WYDAJNOŚĆ STRON WWW MA WPŁYW NA POZYCJONOWANIE?

Zdecydowanie tak. Wydajność stron www jest brana pod uwagę przez algorytmy Google w momencie, gdy ustalana jest kolejność wyświetlania się witryn w wynikach wyszukiwania. Wydajność stron www jest naprawdę bardzo ważna.

CZY AUDYT SEO SPRAWIA, ŻE POZYCJA W GOOGLE WZROŚNIE?

Audyt SEO jest analizą oraz oceną strony internetowej pod kątem pozycjonowania. Stanowi on doskonałą bazę pod dalszy marketing internetowy. Sam w sobie, bezpośrednio, nie wpływa jednak na pozycję witryn internetowych w Google.

CZY ANALIZA SEO ZAWSZE JEST KONIECZNA?

Analiza SEO, czyli audyt z całą pewnością przydaje się w bardzo dużej liczbie przypadków. Istnieją takie sytuacje, w których przeprowadzenie audytu SEO jest szczególnie polecane. Na przykład w momencie, gdy właściciel strony podpisuje umowę z nową agencją marketingową.